НАФТОГАЗОВИЙ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
UA RU EN

«Укргазвидобування» і сервісні компанії обговорили перспективи розвитку ринку колтюбінга

            Застосування технології колтюбінга на родовищах ПАТ «Укргазвидобування» довело свою високу ефективність. Держкомпанія не збирається зупинятися на досягнутому і вже в січні оголосить тендер на залучення зовнішніх підрядників. 15 грудня для зацікавлених компаній керівники «УГД» провели стратегічну сесію.

            У 2017 році ПАТ «Укргазвидобування» провело рекордну кількість колтюбінгових операцій - більше 560. Варто відзначити, що ефективність видобутку від таких операцій перевищила планові показники на 30% за станом на 15 грудня поточного року.

У 2018 році «УГД» ставить за мету нарощування колтюбінгових операцій за рахунок залучення сервісних компаній. Починаючи з наступного року «Укргазвидобування» планує проводити по 630 таких операцій на рік. Уже в січні держкомпанія планує оголосити тендер для залучення п'яти додаткових флотів колтюбінга з тривалістю контрактів 12 місяців. Заплановано, що кожен із зовнішніх верстатів виконає приблизно по 80 операцій.

Досвід залучення зовнішніх підрядників свідчить про різну ефективність сервісних компаній при виконанні колтюбінгових операцій. Як приклад можна навести Бєлоруснєфть, якій в один з рекордних місяців вдалося виконати 12 операцій, в той час як інша підрядна організація виконала всього 2 операції за весь рік.

На думку директора з видобутку ПАТ «Укргазвидобування» Юрія Нагорняка, сервісним компаніям слід звернути увагу на співпрацю з зарубіжними компаніями в таких напрямках, як нові технології, інженерія та моделювання, обслуговування обладнання, внутрішньосвердловинне обладнання та навчання персоналу.

Все це дозволить підвищити їх конкурентоспроможність на ринку і успішно виконати поставлені держкомпанією завдання.

На думку представників «Укргазвидобування», в найближчі роки буде збільшуватися попит на концентричні труби для роботи на родовищах з низьким пластовим тиском. Прогнозується, що в 2019 році буде збільшено кількість свердловин з горизонтальним закінченням, що, в свою чергу, збільшить потребу в колтюбінгу для розбурювання порід багатоступеневих ГРП і нормалізації забою після ГРП в таких свердловинах.

Представники нафтосервісного ринку відзначили позитивні моменти на ринку колтюбінгових флотів. За результатами поточного року приватні видобувні компанії починають більш активно використовувати колтюбінгові технології.

Збільшення робіт компанією дало імпульс для зростання кількості флотів, що робить технології більш доступними для операторів свердловин з низьким дебітом.

Представники нафтосервісних компаній відзначили, що готові інвестувати в нові колтюбінгові установки вже в 2018 році.

 

Довідка

На даний момент парк колтюбінгових установок ПАТ «Укргазвидобування» включає в себе 9 установок. З них:

 2 установки вантажопідйомністю 20 тон

2 установки вантажопідйомністю 27 тон

1 установка вантажопідйомністю 36 тон

1 установка вантажопідйомністю 24 тони

1 установка вантажопідйомністю 26 тон

2 установки вантажопідйомністю 10 тон

 

Три верстати знаходяться в ремонті. Більшість установок задіяні на свердловинах в Полтавській області.

До обладнання зовнішніх підрядників в даний момент відносяться верстати «Tacrom» CT вантажопідйомністю 36 тон і верстати «Бєлоруснєфть» вантажопідйомністю 27 тон.

За матеріалами газети «Яблучко»