НАФТОГАЗОВИЙ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
UA RU EN

Коаліційна угода – шанс створити умови для розвитку нафтогазовидобувної галузі України

ТОВ «Ньюфолк»
Прес-реліз
Київ, 13 листопада 2014
 
12 листопада, в середу, в прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» пройшов круглий стіл на тему: «Чи буде Україна з власним газом у 2015 році. Коаліційна угода і проблеми оподаткування нафтогазової галузі». Організатором круглого столу виступила нафтогазова консалтингова компанія «Ньюфолк». У заході взяли участь представники видобувних компаній «Нафтогазвидобування», «Карпатигаз» і «Полтавська газонафтова компанія».
 
Дві найбільші політичні сили, переможці на минулих парламентських виборах, «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка» представили свої проекти коаліційних угод, в кожному з яких окреслено бачення розвитку нафтогазового комплексу. В першу чергу, мова йде про видобуток газу. За словами директора консалтингової компанії «Ньюфолк» Андрія Закревського, аналіз документів показує, що дві політичні сили мають кардинально протилежне бачення майбутнього галузі.
 
«У проекті Коаліційної угоди від «Блоку Петра Порошенка» є все, що необхідно для стабільного розвитку нафто- і газовидобутку. Тут передбачено вирішення всіх основних проблем, з якими стикаються інвестори в Україні: високі податки, непрозорість видачі ліцензій, доступ до газотранспортної системи для виробників і споживачів газу. Більше того, проект документу повністю відповідає Третьому енергопакету ЄС» – заявив Андрій Закревський.
 
У той же час, проект Коаліційної угоди, представлений «Народним фронтом», продовжує дискримінаційну політику держави відносно приватного видобутку. Він, зокрема, законодавчо закріплює непосильний для бізнесу тягар податкових платежів і відлякує закордонних інвесторів погрозами дисциплінувати компанії, які відмовляться добувати газ собі у збиток.
 
Ключовим питанням для визначення податкового навантаження в добувній галузі є собівартість видобутку. В Україні держоргани дуже специфічно визначають собівартість. За підрахунками ПАТ «Укргазвидобування» на основі фінансових показників державних компаній, вона сьогодні досягає рівня 230-240 грн. Але тут не враховується інвестиційна складова проектів, витрати на отримання ліцензій, геологорозвідку, ліквідовані свердловини і т. д. «За нашими підрахунками, в середньому, собівартість видобутку газу в Україні для приватних компаній складає не менше $ 200» – заявив Віктор Хруленко з «Полтавської газонафтової компанії».
 
Аналітики та учасники ринку не бачать спільних позицій в проектах Коаліційних угод, представлених основними політичними силами нового парламенту. Тому, майбутнє галузі сьогодні повністю залежить від того, яка з них отримає контроль над нафтогазовою галуззю.
 
Довідка:
ТОВ «Ньюфолк» – консалтингова компанія, яка надає маркетингові, інформаційні та консультаційні послуги для газо- і нафтосервісних, а також газо- і нафтовидобувних підприємств. Веб-сайт: www.newfolk.com.ua