НАФТОГАЗОВИЙ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
UA RU EN

Прес-реліз Різке підвищення податків призведе до повної зупинки видобутку газу в Україні

ООО «Ньюфолк»

Прес-реліз

Київ, 22 липня 2014

Різке підвищення податків призведе до повної зупинки видобутку газу в Україні

У Верховній Раді на розгляді перебуває законопроект № 4309а «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких інших законодавчих актів України». Законопроект підготовлений в Уряді і представлений на розгляд депутатам.

 

За розрахунками експертів ТОВ «Ньюфолк», прийняття нових податкових ініціатив уряду призведуть до того, що чистий збиток приватних компаній при видобутку газу складатиме від 700 до 900 грн. за 1 тис.. куб. м. в залежності від глибини свердловин і умов видобутку. «У таких умовах видобуток газу стає збитковою для всіх незалежних компаній, крім 8 свердловин, що знаходяться на балансі у трьох приватних власників, на яких видобуток ведеться з глибини більше5 000 м. В інших випадках загальний розмір рентних платежів, податку на прибуток та інших виплат по формулі розрахунку оподаткування на видобуток газу складає 4557 грн - приблизно граничну ціну на газ встановленої НКРЕ. Це призведе до неминучої зупинки роботи підприємств і втрати 3 млрд. куб. м. власного видобутку на рік », - заявив виконавчий директор «Ньюфолк» Андрій Закревський.

 

Одним з головних змін у законопроекті стане різке збільшення податкового навантаження на нафтогазовидобувні компанії. Зокрема, ставка плати за користування надрами при видобутку нафти зміниться:

нафта:

- Видобуток до5 000 м. з 39% вартості сировини до 5261 грн.;

- Видобуток5000 м. і більше з 18% вартості сировини до 2 160 грн.;

 

конденсат:

- Видобуток до5 000 м. з 42% вартості сировини до 5261 грн.;

- Видобуток5000 м. і більше з 18% вартості сировини до 2 160 грн.;

 

газ:

- Видобуток до5 000 м. з 28% до 70% вартості сировини;

- Видобуток5000 м. і більше з 15% до 70% вартості сировини;

 

Виняток становитиме газ видобувається державними компаніями, який йде на потреби населення, ставка плати за надра залишиться на колишньому рівні.

Крім цього, планується змінити базу оподаткування для природного газу, який реалізується ні для потреб населення. Базою оподаткування замість середньої митна вартість імпортного природного газу, планується встановити граничний (максимальний) рівень ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам, який встановлюється НКРЕ, тобто 4724 грн. (без ПДВ).

 

У цьому випадку, так як видобувні підприємства в основному продають газ з дисконтом від ціни НКРЕ, плата за надра складе близько 3300 грн, «інші фінансові та операційні витрати за формулою оподаткування видобувних газ підприємств» - ще 1257 грн, причому оплатити ці «витрати» , в тому числі і передоплату з податку на прибуток, підприємства повинні не в момент продажу, а в момент вилучення газу і постановки на баланс або до нього.

Довідка:

ТОВ «Ньюфолк» консалтингова компанія, надає маркетингові, інформаційні та консультаційні послуги для нафтосервісних і нафтовидобувних предпріятіятій www.newfolk.com.ua