НАФТОГАЗОВИЙ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
UA RU EN

Прес-реліз: У липні в Україні був здобутий рекордний обсяг газу

ТОВ «Ньюфолк»

Прес-реліз

Київ, 29 серпня 2014

 

У липні в Україні було видобуто рекордний обсяг газу

 

У липні газовидобувні підприємства встановили черговий рекорд з видобутку газу. Всього було видобуто 1 687,2 куб. м. газу, що на 80 млн. куб. м. (5%) більше ніж у липні 2013 року. Це найвищий показник за останні роки, якщо не враховувати обсягів видобутку компанії «Чорноморнафтогаз».

 

Вперше з початку року зростання видобутку показала найбільша видобувна компанія ПАТ «Укргазвидобування» - 1 282,6 куб.м., на 25 млн. куб. м. (2%) більше ніж у минулому році. Експерти «Ньюфолк» пов'язують це з тим, що в червні-липні «Укргазвидобування», в рамках спільної діяльності з «Карпатигаз» (дочірня компанія шведської Missen Energy), ввела в експлуатацію дві дожимні компресорні станції в Полтавській області. Раніше «Карпатигаз» зазнавали труднощів з реалізацією газу.

 

Але, найзначніший приріст видобутку у приватних видобувних компаній, які в липні вийшли на рівень видобутку 255,5 куб. м., ріст 68 млн. куб. м. (37%). За словами директора консалтингової компанії «Ньюфолк» Андрія Закревського, рекордні показники незалежних газовидобувників були забезпечені за рахунок невтручання держави в справи приватних видобувачів торік, на тлі якого пройшла реорганізація і зміна власників двох найбільших приватних компаній.

 

«У липні 2013 року уряд Азарова намагався експропріювати 50% газу приватних компаній і закачати його в газові сховища. Після цього уряд Януковича залишила приватних газовидобувників в спокої. Цього року, в липні 2014 року, уряд Яценюка виступило з такою ж ініціативою, але зіткнувшись загрозою судових розглядів, вирішило просто збільшити податкове навантаження на видоббувників газу до 96%, шляхом збільшення плати за надра при видобуванні газу до 70%. Після невдалого відходу у відставку прем'єр-міністра та внесення змін до законопроекту податкове навантаження зросло до 80%, плата за надра склала 55%. Це призведе до згортання інвестицій у видобуток газу. В таких умовах ми отримаємо падіння обсягів видобутку взимку, саме тоді, коли газ потрібен найбільше»- заявив Андрій Закревський.

 

Відзначимо, що видобуток нафти в Україні продовжує знижуватися. У липні було видобуто 231 тис. Т. Нафти і газового конденсату, що на 23 тис. Т. (9%) менше ніж у липні 2013 року.

 

Довідка:

ТОВ «Ньюфолк» консалтингова компанія, надає маркетингові, інформаційні та консультаційні послуги для нафтосервісних і нафтовидобувних підприємств www.newfolk.com.ua