НАФТОГАЗОВИЙ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
UA RU EN

Три кроки назустріч українським нафтогазовидобувникам

ТОВ «Ньюфолк»

Прес-реліз

Київ, 18 червня, 2014 р.

 

Три кроки назустріч українським нафтогазовидобувникам

 

У відповідь на припинення «Газпромом» поставок газу в Україну, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на урядовому засіданні в понеділок 16 червня доручив профільним міністерствам підготуватися до введення надзвичайного стану в енергетиці.

 

На думку експертів консалтингової компанії «Ньюфолк», найбільш ефективним рішенням заміщення імпорту газу і забезпечення внутрішнього ринку є стимулювання розвитку власного видобутку. Для цього уряду необхідно зробити три кроки назустріч добувним компаніям.

 

Перше - створити прозорий ринок газу, тобто впровадити єдину ціну на газ для всіх споживачів. На практиці це означає, що ціни на газ треба підвищити до рівня, за якими газ купують промислові підприємства, сьогодні це 4724 грн. за тис. м3 (без ПДВ). Підвищувати ціну можна поетапно, але починати треба зараз. Результат - «Укргазвидобування» і «Укрнафта» отримають кошти для розвитку. Зокрема, для ремонту, буріння та будівництва свердловин, введення в роботу нових дотискних компресорних станцій та інших об'єктів, впровадження нових технологій.

Друге - в найкоротші терміни провести конкурси з продажу спеціальних дозволів на нафтогазові ділянки і спростити доступ для всіх учасників ринку, в тому числі іноземних. Результат - в галузь прийдуть нові інвестиції і технології. Держбюджет отримає доходи від продажу спецдозволів.

Третє - спростити процес погоджень землевідведення під будівництво нафтогазових об'єктів, в першу чергу свердловин. Терміни будівництва нових свердловин можна зменшити вдвічі, а значить, Україна швидше отримає власний газ.

 

«Навіть враховуючи інерційність нафтогазовидобування, перші результати будуть вже через три-чотири місяці. Зокрема, швидкий приріст видобутку можна забезпечити за рахунок збільшення кількості капітального ремонту свердловин та введення в експлуатацію свердловин з недіючого фонду. Але найголовніше, уряд закладе основу для стабільного розвитку нафтогазової галузі в майбутньому», - заявив експерт «Ньюфолк» Геннадій Кобаль.

 

Довідка:

ТОВ «Ньюфолк» консалтингова компанія, надає маркетингові, інформаційні та консультаційні послуги для нафтосервісних і нафтовидобувних підприємств www.newfolk.com.ua