НАФТОГАЗОВИЙ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
UA RU EN

У лютому видобуток газу в Україні знизився на 1,5% до 1 533 млн. куб. м.

 
ТОВ "Ньюфолк"

Прес-реліз

Київ, 18 березня 2015

Обсяги видобутку газу в Україні продовжують знижуватися. У лютому видобуток газу склав 1533 млн. куб. м., що на 22 млн куб м або 1,5% менше, ніж у лютому минулого року.

Щодо державних компаній, то, зокрема, «Укргазвидобування», знизила видобуток на 32,5 млн. Куб. м. (2,8%) до 1 137 млн. куб. м. «Укрнафта» - на 12,5 млн. куб. м. (9,6%) до 120 млн. куб. м. Приватні компанії показали приріст у 22,8 млн. куб. м. (9%) сумарно 276 млн. куб. м. При цьому темпи зростання знизилися в три рази в порівнянні з лютим 2014 року.

Негативна ситуація в газодобувній галузі обумовлена ​​декількома факторами, головні з яких пов'язані з держрегулюванням. Підвищення податків, зокрема, ренти з серпня з 28% до 55% вартості газу при його видобутку до 5000 м. та з 15% до 28% при видобутку понад 5000 м. повністю змінило ситуацію в галузі. Газовидобуток, один з найбільш швидкозростаючих сегментів економіки, втратив привабливість для інвесторів. Другим ударом стало прийняття Кабміном Постанови №647 «Про порядок закупівлі природного газу промисловими підприємствами», яке позбавило видобувні компанії основного ринку збуту газу.

«Велика частина проектів за участю приватних компаній втратила будь-яку економічну доцільність. Компанії почали згортати буріння, геологорозвідку і геофізичні дослідження. Все це позначається на обсягах видобутку газу», - заявив генеральний директор консалтингової компанії «Ньюфолк» Андрій Закревський. Наприклад, дочірня компанія JKX в Україні, «Полтавська газонафтова компанія», через завищене оподаткування в українському нафтогазовому секторі змушена скасувати інвестиційні програми на 2015 рік. Як результат, у лютому 2015 компанія знизила видобуток газу на 2,3 млн. куб. м. (13,5%) до 14,7 млн. куб. м.
 
Довідка:
JKX Oil & Gas володіє в Україні «Полтавською газонафтовою компанією», всього 6 ліцензійних ділянок. JKX також працює в Росії, Угорщині, Болгарії та Словаччині. У 2013 році Eclairs Group Ігоря вКоломойського і Геннадія Боголюбова (володіє 27,5% JKX) увійшла у змову з іншим акціонером Glengary Overseas Ltd. Олександром Жуковим (володіє 11,45%) і намагалися встановити контроль над компанією JKX і змінити керівництво компанії, чим порушили правила роботи Лондонської біржі. Як результат, акції Eclairs і Glengary Overseas позбавлені права голосу до закінчення розглядів.
 
ТОВ «Ньюфолк» - консалтингова компанія, що надає маркетингові, інформаційні та консультаційні послуги для нафтосервісних і нафтовидобувних підприємств.
www.newfolk.com.ua